Regionální zimní liga

Vedle již tradiční Tišnovské zimní ligy jsme v sezóně 2014-2015 pořádali druhou dlouhodobou soutěž, tzv. Regionální zimní ligu.

Celkovým vítězem RZL 2014-15 se stal celek Tišnovska

V sobotu 14.3.2015 proběhl v Ráječku poslední turnaj Regionální zimní ligy, který vyvrcholil nádherným zápasem mezi Tišnovskem a Boskovicemi. Tým Boskovic potřeboval zvítězit minimálně o 5 gólů, aby ukořistil vítěznou trofej. Tomu také odpovídalo tempo, které boskovičtí nasadili od začátku zápasu. Zejména duo František Čejka (nejlepší hráč a střelec ligy) a Libor Opluštil (nejlepší pravé křídlo soutěže) bylo k neudržení. Na začátku 5 minuty byl stav 2:0. Tišnovsko přeoganizovalo své řady a zejména trojice Jan Chytrý (druhý nejlepší střelec soutěže), Vojta Jedlička (nejlepší levý obránce soutěže) a Vojta Dřevěný se vypjali k ekcelentnímu výkonu a výsledkem bylo vyrovnání hry v poli a snížení stavu na 1:2, což byl i konečný výsledek. A tak z celkového vítězství se mohli radovat hřáči Tišnovska, kteří před FC Boskovicemi celou soutěž, při stejném počtu bodů a při stejné bilanci vzájemných zápasů, vyhráli o pouhopouhé tři góly ve skóre se vzájemných zápasů.

Na třetím místě skončil celek FK Blanska, který měl ve své středu vynikající individuality v podobě brankáře Jakuba Nečase (nejlepší brankář soutěže), bratrů Tomáše (nejlepší levý útočník soutěže) a Ondry Farníkových a univerzála Františka Dujky.

Čtvrté skončilo mužstvo SK Bystřice nad Pernštejnem. Z tohto mužstva se velice líbil brankář Pavel Krejčí (člen all stars teamu) a Kamil Vařejka, jehož tvrdost střely je až neuvěřitelná. Dále velice kvalitní výkony předváděli někteří mladší hráči, především Michal Straka.

Na pátém místě putování ligou zakončil celek SK Pernštejn Nedvědice - nejvíce byl vidět Jan Bracek, který se stal nejlepším pravým obráncem soutěže. U tohoto celku zaujal především fakt, že trenéři se nebáli nasazovat mladé hráče a všem dávali stejnou příležitost. Výkony mnohých hráčů byly hodně nadějné.

Šesté místo obsadil celek SK Olympia Ráječko, který trochu doplatil na úzký kádr a velké věkové rozdíly jednotlivých hráčů. Soutěž byla pro tyto hráče velkou školou a turnaj od turnaje bylo vidět zlepšování. Z hráčů vynikal především Vojtěch Pavlík, který se stál neužitečnějším hráčem pro svůj tým v celé soutěži.

Za výjmečné výkony mladého hráče, byla udělena cena "Talent RZL" Matyáši Nechvátalovi z Tišnovska, který přestože hrál s hráči až o 3 roky staršími (narodil se v lednu 2007) dokázal vstřelit 16 gólů a skončil v tabulce střelců na 5. místě.

Cena fair play bylo udělena hráči SK Bystřice nad Pernštejnem Štěpánu Bártovi za přiznání gólu ve vlastní síti, když si toho nikdo jiný nevšiml.